Szamanka od umarlaków

Kojarzycie książki Marty Kisiel? Otóż, czytając Szamankę, miałam wrażenie, że wróciłam do tej autorki! Ta sama maniera językowa, ten sam typ humoru i sposób opisywania wydarzeń. Nie jest to jednak absolutnie wadą! Według mnie to świetnie, że polskie autorki tryskają humorem i oryginalnością, bo właśnie tego nie można odmówić pani Raduchowskiej!

Medium zazwyczaj ma powołanie, lubi swoją pracę, chwali się nadnaturalnością. Ida za to… Ida zamiast powołanie otrzymała Pecha, a raczej Pech przywiązał się do Idy. Należałoby także dodać, że tenże Pech jest niezwykle pomysłową bestyjką i nie uznaje jutro będzie lepiej. No bo jak, skoro on ma taki zasób uprzykrzaczy Idowego życia? Książka to przezabawna opowieść o dziewczynie, która stała się czarną owcą swojej rodziny. Marząc o normalnym życiu, wplątała się w taką aferę, że głowa mała (tak, było w tym dużo zasługi Pecha). Najlepsze jest jednak to, że aż do samej końcówki nie pojawia się w tej książce wątek miłosny! Otrzymujemy za to niesamowite ilości humoru, grozy oraz zaskoczenia. Od barwnego we wpadki i wypadki życia Idy nie da się oderwać!

Sama Ida to, wydawałoby się, normalna dziewczyna. Chce iść na studia, mieszkać w akademiku, być nieco samodzielną. To w końcu nie tak wiele prawda? A to, że przy okazji widzi się duchy oraz harpię płonącą raz po raz w ogniach piekielnych to przecież pikuś! Dziewczyny nie da się nie lubić. Tryska sarkazmem, humorem oraz energią. Pech jako bohater to cudowny pomysł! Choć uprzykrza bohaterce życie, i tak go uwielbiam <3 Tekla to specyficzna postać, ale sama chyba nie wytrzymałabym z taką ciotką. Ogółem autorka proponuje nam całą gamę różnorodnych postaci z charakterkami. Nie można się z nimi nudzić, zapewniam!

Podsumowując, książka idealna dla fanów komedii, nieprzewidzianych losowych niespodzianek oraz twórczości Marty Kisiel 🙂 Polecam, polecam, kocham <3

 


Daria

Facebook | Strona www

Przyszły technik organizacji reklamy. Uzależniona od słodyczy (ale to przecież nic złego!). Uwielbiająca gry komputerowe oraz poznawanie nowych ludzi blogerka książkowa. Inne zainteresowania pozaksiążkowe: grafika komputerowa, fitness oraz wcielanie w życie szalonych pomysłów.