Dziesiątki tysięcy tytułów, setki autorów i mnóstwo zabaw literackich – to wszystko można znaleźć podczas Warsaw Book Show. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 9-11 grudnia 2022 w PTAK Warsaw Expo.

Warsaw Book Show – to, co czytelnicy lubią najbardziej

Co wyróżnia Warsaw Book Show spośród innych tego typu wydarzeń? Przede wszystkim jego ogrom. To ponad 20 tysięcy m2 przestrzeni poświęconych wyłącznie książkom. Event ten to miejsce dla każdego czytelnika – zarówno dla tego dużego, jak i najmłodszego. To sprawia, że impreza ma charakter nie tylko integrujący, ale również rodzinny.

Jej bardzo dużym atutem są spotkania z autorami, dzięki którym czytający mogą się poczuć jeszcze bliżej swoich ulubionych książkowych bohaterów. Ponadto, odbywają się spotkania z aktorami, animatorami kultury, gwiazdami mediów oraz warsztaty, prelekcje, panele dyskusyjne, gry czytelnicze i zabawy literackie.

Te wszystkie elementy sprawiają, że Warsaw Book Show wyróżnia się na eventowej mapie Polski i rok po razu w prestiżowej przestrzeni PTAK Warsaw Expo bije rekordy frekwencji.

Strefy tematyczne Warsaw Book Show

Wiemy, że gusta są różne, dlatego dla odwiedzających przygotowaliśmy strefy tematyczne, które precyzyjnie trafią w ich upodobania. W literackiej będzie można znaleźć publikacje beletrystyczne i nie tylko. W historycznej natomiast znajdą się tytuły odnoszące się do przeszłości. Strefa lifestyle’owa to książki o stylu życia i poradniki. W świat baśni i bajek będzie można wejść w sektorze dziecięcym. Dreszczyku dodadzą natomiast publikacje w strefie kryminalnej i sensacyjnej.

Warsaw Book Show otwarte jest również na komiksy i edukację, dla których powstały dedykowane strefy. Nie zabraknie również sektora gier i multimediów, jak i sekcji poświęconej blogerom. Jako że chcemy, by wydarzenie tworzyli też czytelnicy, będzie można skorzystać z outletu książkowego, by tam nabyć publikacje w okazyjnych cenach i idealnym stanie.

Warsaw Book Show – idealne miejsce dla biznesu

Warsaw Book Show jako wydarzenie komercyjne otwiera wiele możliwości dla wydawnictw i księgarni. To miejsce bezpośredniego spotkania z czytelnikiem i klientem nastawionym na zakup kolejnych tytułów i powiększanie swojej biblioteczki. To oznacza wzrost sprzedaży detalicznej. To również platforma do rozmowy o najbardziej dotykających branżę problemach i poszukiwania rozwiązań razem z tymi, który stanowią siłę nabywczą sektora. To okazja do otworzenia się na nowe formy publikacji oraz poznanie najnowszych trendów na rynku czytelniczym.

Warsaw Book Show
9-11 grudnia 2022
PTAK Warsaw Expo
Nadarzyn, k. Warszawy